Nedelja, 25.10.2020.

22:42

Novi kiks Juventusa, Lazović odneo bod iz Torina! VIDEO

Ne igra dobro Juventus ove sezone, što se u početku nije videlo po rezultatima. Međutim, zaređali su se kiksevi višestrukog uzastopnog šampiona Italije.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Novi se desio u Torinu protiv Verona koja je uz puno sreće odolela i izvukla bod rezultatom 1:1 (0:0).

Zapravo, srušili su veliku tradiciju, pošto su ostali neporaženi u Torinu prvi put posle 32 godine!

"Stara dama" nije pobedila u trećoj od poslednje četiri utakmice, što je šest ispuštenih bodova u veoma kratkom periodu.

Tim Darka Lazovića je igrao veoma hrabro i srčano što je na kraju došlo na naplatu.

Juventus je u prvom poluvremenu imao inicijativu i napadao je, a u 45. minutu i zatresao mrežu.

Međutim, gol Alvara Morate je poništen zbog milimetarskog ofsajda koji je pokazao VAR sistem.

Napao je Juventus i u nastavku, ali je usledio "hladan tuš" u 60. minutu.

Andrea Favili, koji je ušao u igru samo pet minuta ranije, zatresao je mrežu posle polukontre Verone.

Od tog momenta kreću uraganski napadi Juventusa, koji kao da se tek tada razljutio i krenuo svim silama.

Ređale su se šanse, Kvadrado i Dibala su pogodili prečku, a tek u 78. minutu je rezervista doneo izjednačenje.

Dejan Kuluševski je uneo dosta živosti i zatresao je mrežu veoma efektnim udarcem.

I onda 15 minuta "viktorija" pred golom Verone, ali je golman Marko Silvestri bio fantastičan.

Branio je sve moguće pokušaje, pre svih Morate i Kvadrada, a u samoj završnici i dva sjajna pokušaja Dibale i Morate kada su svi već videli gol u mreži.

Hrabrost i totalna defanziva Verone su ovog puta ipak bolje prošli od ofanzive Juventusa.