Nedelja, 25.10.2020.

20:15

Bivši golman Partizana "spustio rampu" – Zvezdi nedovoljan i penal!

Fudbaleri Crvene zvezde i Javora odigrali su 0:0 na stadionu "Rajko Mitić" u poslednjoj utakmici 12. kola Linglong Superlige Srbije.

Izvor: MS

Autor: MS

Bivši golman Partizana
Starsportphoto

Prvi kiks, ne računajući remi u "večitom" derbiju, napravili su crveno-beli ove sezone u domaćem prvenstvu i sve zasluge za to idu golmanu Ivanjičana Đorđu Lazoviću.

Bivši golman Partizana pravio je čuda na golu, odbranio nekoliko zicera, ali i penal Mirku Ivaniću posle sat vremena igre.

Tek što se oporavio od koronavirusa, Ivanić je preuzeo odgovornost i šutirao, ali se Lazović poput pantera izvio i izrastao u heroja utakmice.

Neverovatno je šta je sve odbranio Lazović na travi "Marakane".

Izlazili su ispred njega praktično svi igrači Zvezde, ali nijedan nije imao rešenje da ga savlada.

Posebno je to bilo istaknuto u drugom poluvremenu kada je rezervista Milan Pavkov pogodio prečku iz peterca i to uz bravuroznu intervenciju Lazovića.

Posle penala postalo je jasno da večeras nije mogao da bude savladan čuvar mreže koji u Partizanu nije ni dobio šansu, pre nego što se vratio u Ivanjicu.

Toliko da su napadači Zvezde bili indisponirani, pre svih Pavkov koji je pet minuta pre kraja promašio prazan gol.

Zatajio je napad Zvezde, ali ne može ni da se kaže da Javor nije zaslužio bod.

Svakako jeste zbog velike borbenosti, ali i odvažnosti da napadne kada god mu se ukaže prilika, što je mogao da rezultira i većim plenom.

Ivanjičani su uspeli ono što nisu ostali izuzev Partizana, a to je da ostanu neporaženi protiv Zvezde ove sezone u Superligi.

A Zvezda ni u trećem meču u nizu nije uspela da slavi i popravi raspoloženje pred meč sa Slovanom iz Libereca u Ligi Evrope.

Utakmicu ste mogli da pratite u LAJV BLOGU B92.net.