Sreda, 21.10.2020.

18:00

Jović "statirao", a "desetkovani" Šahtjor šokirao Madrid! VIDEO

Fudbaleri Real Madrida poraženi su na svom terenu od Šahtjora rezultatom 3:2 na startu grupe B Lige šampiona.

Izvor: MT

Autor: MT

Jović
EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Bio je ovo neočekivan neuspeh izabranika Zinedina Zidana, ako se uzme u obzir da je šampion Ukrajine u prestonicu Španije stigao bez desetorice prvotimaca.

Za domaće je šezdeset minuta igrao i Luka Jović, koji nije imao naročito mnogo uticaja na igru svoje ekipe, a najveću, praktično jedinu, šansu propustio je u 30. minutu.

Nakon uvodnih desetak minuta ništa nije slutilo na to da će domaći doživeti pravu katastrofu u prvom poluvremenu.

Nakon nekoliko minuta, Real je imao lepu priliku, posle sjajne kombinacije i dodavanja Marsela, šutirao je Asensio.

Hrabri gosti su prvi put maltene prešli polovinu u 12. minutu, posle kontranapada, ali tada je izostao pravi udarac ka Kurtoi.

Samo dva minuta kasnije, Marlos je istrčao sam pred Belgijanca, ali je šutirao traljavo.

Usledio je nešto mirnijie period, pred neverovatnih poslednjih 15 minuta prvog dela igre.

Prvo je u 29. nakon odličnog prodora Kornijenka, mrežu domaćih zatresao Tete.

On je i kod drugog gola učestvovao u akciji. Upravo je posle njegovo šuta autogol postigao Rafael Varan.

Tete je i u 42. minutu pokazao majstorstvo i lucidno asistencijom sa golom spojio Solomona, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo pri rezultat 0:3.

Kao i što se očekivalo, domaći su od samog starta II poluvremena krenuli jako po preokret.

U 54. minutu su stigli do prvog gola i to kakvog. Iz velike daljine pogodio je Luka Modrić.

Očekivano, Šahtjor je pokušavao iz kontranapada da dotuče rivala, a to im je umalo pošlo za rukom u 56. minutu, međutim, Tete je propustio šansu.

Samo pet minuta kasnije, Luka Jović je izašao iz igre, a umesto njega na terenu je bio Vinisijus.

Sjajnom Brazilcu je bilo potrebno samo 15 sekundi da zatrese mrežu ukrajinske ekipe i najavi veliki preokret.

Ipak, do njega nije došlo. Kružio je Real oko šesnaesterca protivnika, ali uzalud.

Najbliži su bili golu u nadoknadi. Takoreći, postigli su ga, ali je srpski sudija Srđan Jovanović opravdano poništio, upravo zbog ofsajda Vinisijusa.

To je bilo sve od ove spektakularne utakmice i velike pobede Šahtjora u Madridu.

Pred Realom je nekoliko dana da se pripremiza El klasiko, koji je na programu u subotu.

U LIVE BLOGU B92.net mogli ste da pratite i meč Salcburg – Lokomotiva.