LE: "Petarda" Viljema u Luksemburgu, Leh lako u Švedskoj

U sredu su odigrana tri meča drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: B92
Podeli
EPA-EFE/Stefan Jerrevang
EPA-EFE/Stefan Jerrevang

Holandski predstavnik Viljem bio je ubedljiv protiv Niderkorna u Luksemburgu – 0:5 (0:3).

U narednom kolu igraće protiv Linkolna ili Rendžersa.

Golove su postizali Pavlidis u 20. i 34. minutu, Saglam u 28, Naneli u 46. i Ndajišimije u 64. minutu.

Leh iz Poznanja lako je savladao Hamarbi na gostovanju – 0:3 (0:0).

Strelci su bili Tiba u 55, Kaminski u 89. i Marčvinski u 93. minutu.

B36 Torshavn bio je bolji od Nju Sejntsa posle boljeg izvođenja penala – 5:4 (2:2, 1:1)

U narednom kolu igra protiv BATE Borisova ili CSKA iz Sofije.

Liga Evrope, II kolo kvalifikacija:
Niderkorn (Lux) – Viljem II (Ned) 0:5 (0:3)
Pavlidis 20, 34, Saglam 28, Naneli 46, Ndajišimije 64
Hamarbi (Swe) – Leh (Pol) 0:3 (0:0)
Tiba 55, Kaminski 89, Marčvinski 90+3
B36 Torshavn (Fai) – Nju Sejnts (Wal) 5:4pp (2:2, 1:1)

Četvrtak:
Kaisar (Kaz) – APOEL (Cyp)
Ventspils (Lat) – Rosenborg (Nor)
Renova (Mkd) – Hajduk (Cro)
Ararat (Arm) – Fola (Lux)
Astana (Kaz) – Budućnost (Mne)
Teuta (Alb) – Granada (Esp)
Linkoln (Gib) – Rendžers (Sco)
Kups (Fin) – Slovan (Svk)
Botošani (Rou) – Škendija (Mkd)
Bodo/Glimt (Nor) – Žalgiris (Ltu)
Geteborg (Swe) – Kopenhagen (Den)
Lokomotiva Plovdi (Bul) – Totenhem (Eng)
Nefči (Aze) – Galatasaraj (Tur)
Riteiai (Ltu) – Liberec (Cze)
Flora (Est) – KR Rejkjavik (Ice)
Olimpija (Slo) – Zrinjski (BiH)
Konahs Ki (Wal) – Dinamo Tbilisi (Geo)
CSKA Sofija (Bul) – BATE (Blr)
Đurgarden (Swe) – Evropa (Gib)
Hibernijans (Mlt) – Fehervar (Hun)
Lasi (Alb) – Hapoel BŠ (Isr)
Lokomotiva Tbilisi (Geo) – Dinamo Moskva (Rus)
Makabi Haifa (Isr) – Kairat (Kaz)
OFI (Gre) – Apolon (Cyp)
Riga (Let) – Tre Fiori (San)
Sfintul (Mld) – Partizan (Srb)
Inter Eskaldes (And) – Dandalk (Irl)
Aris (Gre) – Kolos (Ukr)
Borac BL (BiH) – Rio Ave (Por)
Kukesi (Alb) – Volfsburg (Ger)
Pjast (Pol) – Hartberg (Aut)
Šamrok (Irl) – Milan (Ita)
Sileks (Mkd) – Drita (Kos)
Standard (Bel) – Bela Taun (Wal)
Mura (Slo) – Orhus (Den)
Kolerajn (Nir) – Madervel (Sco)
Viking (Nor) – Aberdin (Sco)
Dunajska Streda (Svk) – Jablonec (Cze)
Linfild (Nir) – Florijana (Mlt)
Osijek (Cro) – Bazel (Sui)
Servet (Sui) – Rems (Fra)
TSC (Srb) – FSCB (Rou)
Honved (Hun) – Malme (Swe)

strana 1 od 2 idi na stranu