Nedelja, 09.08.2020.

18:00

Rutinski trijumf Zvezde u Šapcu za maksimalan učinak VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mačvu na gostovanju u trećem kolu Superlige Srbije – 3:0 (1:0).

Aktuelni šampion Srbije tako je ostvario i treću pobedu i to bez primljenog gola, istim rezultatom.

Blistali su mladi igrači Crvene zvezde.

Mačva je dobro otvorila utakmicu, igrala visok presing i pravila probleme igračima Crvene zvezde.

Međutim, to je trajalo samo deset minuta, pa kada se Zvezda oslobodila pritiska domaćih igrača, zaigrala je u svom stilu.

Domaćin se povukao, disciplinovano branio i čekao svoju šansu iz kontra napada.

Zvezda je posle nekoliko solidnih prilika do gola došla u 24. minutu.

Ivanić i Katai su kombinovali, a Zvezdina desetka je proigrala Krstovića, koji je bio jači od defanzivca Mačve, izborio se za loptu i pogodio za vođstvo gostujuće ekipe.

Nije se dobro videlo na usporenom snimku, ali će se svakako pričati o ovom pogotku i eventualnom faulu ili ofsajdu.

Nastavila je Zvezda u istom ritmu do kraja prvog poluvremena.

Katai je prvo iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio prečku, a zatim i udarcem sa 20 metara pred kraj prvog poluvremena.

Na startu drugog poluvremena ušli su Ben i Njegoš Petrović umesto Spiridonovića i Sanoga.

Zvezda je drugi pogodak postigla u 65. minutu.

Veljko Nikolić je posle odbijene lopte šutirao sa 25 metara, lopta se odbila od Božića i prevarila golmana Mačve i završila u mreži.

Potom je u Špacu viđen još jedan sporan trenutak nakon starta Dukića nad Benom u kaznenom prostoru Mačve.

Treći gol postigao je Miloš Vulić u 90. minutu.

Postigao je prelep pogodak sa ivice šesnaesterca, pošto je pogodio gornji desni ugao.