Subota, 04.01.2020.

18:06

Trećeligaš se vratio iz mrtvih protiv Votforda, Fulam bez Mitrovića eliminisao Vilu!

Trećeligaška ekipa Tranmir Roversa je fantastičnom igrom u poslednjih pola sata duela sa Votfordom izborila nerešen rezultat u meču FA Kupa.

Izvor: SV

Autor: SV

Photo by Richard Heathcote/Getty Images

Premijerligaš je posle prvih 45 minuta imao tri gola prednosti, ali je gostujuća ekipa od 65. do 87. minuta uspela da izjednači i da obezbedi sebi revanš meč na svom terenu.

Votford je poveo preko Aotomive Dele-Baširua u 12. minutu, dva minuta kasnije je precizan bio i Natanijel Čaloba, a u 34. se u strelce upisao i Rikardo Pereira.

Serija Tranmira je startovala na 25 minuta do kraja meča, kada je gol postigao Konor Dženings, da bi potom precizni bili Emanuel Monti i Pol Mjulin iz jedanaesterca.

Za razliku od Votforda, Aston Vila nije uspela da ostane neporažena i izgubila je od Fulama rezultatom 2:1.

Domaća ekipa je bila oslabljena neigranjem Aleksandra Mitrovića, ali je to nije sprečilo da ostvari trijumf i plasira se u dalji tok takmičenja.

U 54. minutu je mrežu ekipe iz Birmingema načeo Antoni Nokert, devet minuta kasnije je izjednačio Anvar El Gazi, da bi konačan rezultat u 74. minutu postavio Hari Arter, koji je na teren kročio svega 120 sekundi ranije.

Za prolaz u nastavak FA Kupa kroz revanš meč će morati da se bori i Njukasl, pošto je na gostovanju Ročdejlu odigrao nerešeno (1:1).