Utorak, 10.12.2019.

22:53

Tadićev Ajaks ispao iz Lige šampiona!

Fudbaleri Ajaksa su porazom rezultatom 1:0 od Valensije u poslednjem kolu Lige šampiona završili učešće u elitnom takmičenju.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Ajaks se porazom od Valensije na svom stadionu oprostio od Lige šampiona. Ekipu za koju nastupa i srpski reprezentativac Dušan Tadić, rastužio je Rodrigo u 24. minutu utakmice.

Rodrigo je španskog predstavnika doveo do vođstva kada je nadmudrio kompletnu odbranu Ajaksa, izašao sam pred golmana i bez većih problema ga savladao.

Ajaks je u tom prvom poluvremenu bio opasniji protivnik, ali i oštriji pošto je napravio čak 9 prekršaja i Edson Alvares je zaradio žuti karton zbog učestalih faulova.

Verovali ili ne ovo je bila prva pobeda Valensije nad Ajaksom u istoriji (posle tri poraza u Ligi šampiona), a ova pobeda dugo će se pamtiti pošto je imala veliku težinu i donela je plasman u narednu rundu elitnog takmičenja.

Trudio se Ajaks na ovom susretu, dali su svoj maksimum i na kraju ostali kratkih rukava. Dušan Tadić je u finalnim momentima uspeo da zaradi i žuti karton, pa će njegov tim na proleće igrati u Ligi Evrope.

Uz Valensiju se iz grupe H u osminu finala plasirala i ekipa Čelsija. Čelsi je bez većih problema pobedio Lil, kako se i očekivalo. Do ove pobede stigli su golovima Tamija Abrahama u 19. i Sezara Aspilikuete u 35. minutu utakmice.

Počasni gol za Lil postigao je nekadašnji napadač upravo Čelsija, francuski internacionalac Remi.