Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Nant sa 2:0 u 16. kolu francuske Lige 1.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images

PSŽ je ostao prvi na tabeli sa pet bodova više od prvog pratioca Marseja, uz utakmicu manje.

Parižani nisu uspeli da postignu gol u prvom poluvremenu, ali su zati ubacili dva u mrežu gostiju u drugom.

Strelac prvog bio je Kilijan Mbape koji je fenomenalnim potezom petom matirao golmana gostiju u 52. minutu, a na konačnih 2:0 postavio je Nejmar sa bele tačke u 85.

Dižon i Monpelje remizirali su rezultatom 2:2.

Monpelje je na gostovanju poveo sa 2:1 na poluvremenu, posle mini-preokreta.

Dižon je poveo autogolom Sambije, a gosti preokrenuli preko Mojea i Savanijea, koji je gol postigao posle asistencija Mihajla Ristića.

Na 2:2 postavio je Mavididi u 72. minutu utakmice.

Sent Etjen je sa 4:1 savladao Nicu, Ren je na gostovanju bio bolji od Meca sa 1:0, dok je Tuluz pretrpeo poraz kod kuće od Monaka rezultatom 2:1.