Prva pobeda Mačve u 19. kolu prvenstva!

Fudbaleri Mačve ostvarili su prvu pobedu u prvenstvu Srbije!

Izvor: LN

Autor: LN

Mačva je sa 2:1 savladala Javor na domaćem terenu i tek u 19. kolu Superlige ostvarila prvi trijumf.

I pored pobede tim iz Šapca zauzima poslednje mesto na tabeli, sa tri boda manje od Rada.

Sva tri gola na utakmici viđena su u prvom poluvremenu, a heroj Mačve je sigurno 31-godišnji Miloš Adamović.

Adamović je u prvom minutu doneo prednost domaćinu, a onda postavio na konačnih 2:1 u 36. minutu.

Jedini gol za goste postigao je Dolmagić u 29. minutu.

Vojvodina je lako izašla na kraj sa Radnikom i osvojila nova tri boda pobedom od 1:0 pred svojim navijačima.

Tim iz Novog Sada je dominirao tokom utakmice ali na kraju postigao "samo" jedan gol. Strelac je bio Bojić u 63. minutu utakmice.

Domaćin je imao i jedanaesterac u 21. minutu, ali je neprecizan bio Veselinović.

Do pobede lako je došao i Spartak u Subotici, koji je deklasirao Proleter sa 4:1.

Spartak je pobedom zauzeo osmo mesto, prvo koje vodi u plej-of, a krizu Proletera produbio na peti poraz u nizu.

Posle prvih 45 minuta gosti su se dobro držali i bilo je 1:1 golovima Tufegdžića, odnosno Marjanovića.

Ipak, od 60. minuta odbrana gostiju se potpuno "ugasila".

Tufegdžić je postigao het-trik pogotcima u 62. i 84. minutu, a u listu strelaca upisao se i Marčić u 66.

Prethodno je Inđija pobedila Rad, a pobede su ostvarili i Čukarički i Voždovac.