Nedelja, 10.11.2019.

17:15

Liverpul bolji od Sitija u moru kontroverznih odluka!

Fudbaleri Liverpula savladali su na Enfild roudu Mančester siti sa 3:1 (2:0), u poslednjem meču 12. kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

"Derbi nad derbijima" kako ga je nazvala ostrvska štampa, zasluženo je pripao "redsima".

U toku većeg dela meča aktuelni prvak Evrope je dominirao, stvarao šanse, dok su "građani" samo u poslednjih desetak minuta bili bolji rival na terenu.

Ovim trijumfom, vodeći Liverpul je povećao prednost u odnosu na najbliže pratioce i napravio veliki korak ka šampionskoj tituli na koju čekaju od 1990. godine.

Golove za domaće postigli su Fabinjo, Salah i Mane, dok je utešni pogodak za Mančester siti delo je Bernarda Silve.

Pep Gvardiola nakon ovog meča neće biti zadovoljan bledim izdanjem svojih izabranika, a "prelaznu" ocenu od njega neće dobiti ni sudija Majkl Oliver.

O spornoj situaciji iz 5. minuta dosta će se pričati. Lopta je u šesnaestercu domaćih u ruku pogodila Trenta Aleksandra-Arnolda, da bi samo minut kasnije Fabinjo fenomenalnim udarcem doneo prednost Liverpulu.

Blickrig "redsa" kompletiran je u 13. minutu, kada je idealan centaršut Robertsona u gol pretvorio Mohamed Salah.

Gosti su pokušavali da se vrate, a u tome im je "odmogao" sudija Majkl Oliver. Prvo je u 65. minutu oboren Sterling, da bi isti igrač nešto kasnije ponovo loptom pogodio u ruku Arnolda, ali sudija je na obe situacije ostao "nem".

Do utešnog pogotka "građani" su došli u 78. minutu preko Bernarda Silve. Pre gola Portugalca, Fabinjo je reklamirao da je oboren, međutim, nije ništa svirano, pa su gosti uspeli da smanje prednost Liverpula.

Nekoliko solidnih prilika nisu iskoristili nešto kasnije Gabrijel Žezus i Kajl Voker, pa je meč završen rezultatom 3:1.

U narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, Liverpul gostuje Kristal Palasu, dok Mančester siti dočekuje Čelsi.