Nedelja, 10.11.2019.

17:01

Sergej umalo od heroja do tragičara, nestvarne scene u Udinama!

Fudbaleri Lacija su sa 4:2 savladali Leče u 12. kolu Serije A, a u strelce se upisao i Sergej Milinković-Savić.

Izvor: SV

Autor: SV

Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Potencijalni reprezentativac Srbije je u 62. minutu uspeo da zatrese mrežu protivnika.

Posle sat vremena igre na semaformu je stajao nerešen rezultat, najpre je u 30. minutu Huan Korea doneo prednost rimskoj ekipi, ali je deset minuta kasnije Đanluka Lapadula doneo izjednačenje.

Sa takvim odnosom snaga se otišlo na veliki odmor, ali je domaći tim do nove prednosti stigao preko Milinković-Savića.

On se u 62. minutu pojavio u šesnaestercu protivnika kao klasičan napadač i sjajno je reagovao posle centaršuta sa levog krila, te "iz prve" ubacio loptu u gol.

Milinković-Savić je put od heroja do tragičara mogao da prođe za svega dva minuta, pošto je u 64. skrivio jedanaesterac.

Srećom po njega, Tomas Strakoša je uspeo da odbrani put Kume Babakara, da bi u 68. minutu Lapadula postigao svoj drugi pogodak na meču, međutim on je poništen zbog ofsajda.

U 77. minutu je viđen još jedan penal, ovoga puta u korist Lacija, a siguran egzekutor je bio Ćiro Imobile.

Dva minuta kasnije se u strelce ponovo upisao Korea, da bi konačan rezultat u 86. minutu postavio Andrea La Mantija, postigavši divan gol za Leče.

Velika drama je viđena u Udinama, gde je domaća ekipa uspela da "izvuče" bod u duelu sa ekipom SPAL, koja je u 97. minutu propustila da stigne do celog plena.

Od označenih četiri, sudija Davide Masa je dozvolio da se igra minut duže u nastavku i za to vreme je dosudio jedanaesterac za gostujuću ekipu.

Odgovornost je preuzeo Andrea Petanja, ali nije bio precizan pa je meč završen nerešenim rezultatom (0:0).

Za SPAL je celu utakmicu odigrao Nenad Tomović i dobio je žuti karton.

Golova nije bilo ni u Đenovi, gde je Sampdorija uspela da iščupa bod u duelu sa Atalantom.