Malo je nedostajalo da 11. kolo zakomplikuje borbu za titulu, ali su se direktni rivali Liverpul i Mančester siti izvukli iz kikseva preokretima u završnici.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Photo by Michael Regan/Getty Images

Liverpul je gubio od Aston Vile u Birmingemu od 21. minuta kada je Egipćanin Trezege savladao Alisona Bekera.

Odoleval je Vila do same završnice, ali nije imala snage da se odupre šampionu Evrope i u poslednjih desetak minuta.

Endi Robertson donosi Liverpulu izjednačenje u 87. minutu, a onda velika tri boda za "crvene" osvaja Sadio Mane, pogotkom u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Tako je Liverpul zadržao šest bodova prednosti u odnosu na Siti koji se namučio za pobedu nad Sautemptonom 2:1 kod kuće.

"Sveci" su nakon debakla od Lestera (0:9) poveli već u 13. minutu na "Etihadu" preko Vord-Prausa i odolevali "građanima" još pola sata.

Ipak, 20 minuta pre kraja Serhio Aguero konačno "probija leda" za domaćina koji u 86. minutu stiže i do potpunog preokreta golom Kajla Vokera.

Kiks nije izbegao Arsenal koji je remizirao 1:1 sa Vulverhemptonom. Obamejang je doneo vođstvo "tobždijama" u 21. minutu, da bi u 76. izjednačio Raul Himenes.

Pobede su ove subote ostvarili još Šefild junajted, Brajton i Njukasl.