Fudbaleri Frajburga i Šalkea su ostvarili ubedljive pobede u četvrtom kolu Bundeslige.

Izvor: SV

Autor: SV

Tanjug/Friso Gentsch/dpa via AP

Ekipa iz Gelzerkirhena je slavila na gostovanju Panderbornu rezultatom 5:1, dok je Frajburg sa tri gola odneo tri boda iz Hofenhajma.

Panderborn je pretio da iznenadi Šalke pošto je poveo u osmom minutu golom Kolija Oliveira-Souze, ali je do poluvremena bilo izjednačeno, pošto je precizan bio Salif Sane.

Prednost je Šalkeu u 49. minutu doneo Suat Serdar, a Amin Harit je povisio razliku u 71. minutu.

U finišu meča su viđena još dva pogotka, u 83. je Ahmet Kutuču bio precizan, a 120 sekundi kasnije se Harit drugi put upisao u listu strelaca.

Frajburg je imao lak posao tokom celog meča, u 11. minutu je Kristijan Ginter "načeo" mrežu Hofenhajma, u 38. je Janik Haberer bio precizan, a konačan rezultat je postavio Nils Pedersen u 59.