Utorak, 11.12.2018.

20:55

Porto silan kao 1996, Šalke poslao Galatu u Ligu Evrope

Fudbaleri Porta i Šalkea zabeležili su pobede u poslednjem kolu prve faze Lige šampiona u Grupi D.

Porto je savladao Galatasaraj 3:2 u sjajnom meču u Istanbulu i izjednačio svoj najbolji učinak u grupnoj fazi LŠ.

"Zmajevi" su osvojili 16 bodova kao i u sezoni 1996/1997 kada su igrali u grupi sa Rosenborgom, Milanom i Geteborgom.

Uprkos žestokom pritisku Galate od samog starta meča, Porto je sjajno koristio svoje prilike. Poveo je u 17. minutu preko Felipea, da bi u 42. prednost udvostručio Marega iz penala.

U nadoknadi prvog poluvremena Galata se vraća u igri takođe golom iz penala, koji je realizovao Feguli.

Galata nastavlja sa pritiskom i u drugom delu, ali opet Porto prvi stiže do gola. Sjajno je Ernani proigrao Serža Oliveiru u 57. minutu za 3:1.

Nije prošlo ni deset minuta, a Galata se vraća u igru preko Erena Derdijoka, koji posle 3-4 promašaja konačno uspeva da savlada Ikera Kasiljasa.

Samo dva minuta kasnije Galata je imala priliku da izjednači, opet je turski tim dobio penal, ali ovaj put Feguli pogađa prečku.

Međutim, uprkos porazu, Galatasaraj je izborio treće mesto i mesto u Ligi Evrope.

Na tome treba da zahvali Šalkeu koji je iako pored obezbeđene druge pozicije savladao moskovsku Lokomotivu 1:0, golom Alesandra Šofa u nadoknadi vremena.

Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Šalke.