Nedelja, 09.12.2018.

18:03

Bejl savladao Jovanovića, minimalac Reala protiv "fenjeraša"

Fudbaleri Real Madrida savladali su na gostovanju Uesku minimalnim rezultatom (1:0) u 15. kolu španske La Lige.

Bejl savladao Jovanovića, minimalac Reala protiv

"Kraljevski klub" ponovo nije blistao na gostovanju, ali je uspeo da stigne do važna tri boda zahvaljujući ranom pogotku Gareta Bejla.

Velšanin je već u osmom minutu doneo prednost gostima i, ispostaviće se, tada postavio konačan rezultat.

On je na drugoj stativi sačekao odličan centaršut Odriosole sa desnog boka, lepo otvorio stopalo i volej poslao u donji desni ugao. Srpski golman Aleksandar Jovanović, koji je branio čitav susret, bio je nemoćan.

Nekoliko minuta kasnije Tibo Kurtoa je spasao svoj tim posle šuta Esekjela Avilje, da bi u drugom poluvremenu Melero propustio priliku da izjednači.

Do kraja susreta još jednu priliku je imao Bejl, ali su mreže mirovale i ostalo je 1:0 za Madriđane.

Ekipa Santjaga Solarija popela se na četvrto mesto sa 26 bodova, dva manje od Atletiko Madrid i Sevilje, a pet manje od prvoplasirane Barselone, dok je Ueska ostala zakucana na dnu tabele sa samo sedam bodova.