Nedelja, 21.10.2018.

23:51

Radonjić pokrenuo napad za minimalnu pobedu Marseja

Fudbaleri marsejskog Olimpika zatvorili su 10. kolo Lige 1 minimalnom pobedom na gostovanju Nici.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Marsej je slavio sa 1:0 pogotkom Sansona u finišu prvog poluvremena, posle akcije u kojoj je učestvovao srpski reprezentativac Nemanja Radonjić.

Radonjić je započeo napad i proigrao Sara po desnoj strani, da bi ovaj uposlio Morgana Sansona u srcu šesnaesterca.

Sanson je hladnokrvno rešio tešku situaciju, postigao pogodak i praktično odlučio ishod ovog meča.

On je na taj način kaznio greške Nice koja ni u nastavku nije mogla do pogotka, uprkos nešto angažovanijoj igri.

Radonjić je pred kraj susreta dobio žuti karton.

Olimpik se ovim trijumfom vratio na četvrtu poziciju sa 19 bodova, dok je Nica tek 14. sa 11.