Utorak, 16.10.2018.

19:05

Ben junak Komora – dva gola Maroku za bod u 92' VIDEO

Fudbaler Crvene zvezde El Fardu Ben bio je u utorak junak svoje reprezentacije Komori.

Ben je bio dvostruki strelac u remiju sa favorizovanim Marokom 2:2, na domaćem terenu.

Zvezdin napadač je prvo u osmom minutu doneo vođstvo Komorima, sjajno isprativši kontranapad tima po desnoj strani.

Nakon što su Butaib i Amrabat preokrenuli rezultat početkom drugog poluvremena, Ben je sprečio poraz domaćina novim golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Zvezdin fudbaler se opet sjajno ubacio iz drugog plana, ovaj put nakon centaršuta u peterac i zakucao loptu u mrežu na oduševljenje domaćih navijača.

Ben je postigao poslednja tri gola svoje reprezentacije, jedina u poslednjih pet utakmica, a junak je bio i u septembru u takođe neočekivanom remiju sa Kamerunom (1:1).

Tako je Zvezdin fudbaler doneo Komorima jedina dva boda u četiri kola Grupe B kvalifikacija za Kup afričkih nacija.

Lider je Kamerun sa osam, sa bodom više od Maroka, dok su treći Malavi sa četiri. U narednom kolu Komori dočekuju upravo Malave.