Nedelja, 07.10.2018.

20:08

Lajpcig sa šest "komada" overio drugo mesto Bundeslige

Fudbaleri Lajpciga bili su ubedljivi na svom terenu protiv Nirnberga i slavili rezultatom 6:0 u sedmom kolu Bundeslige.

Izvor: LN

Autor: LN

Lajpcig sa šest
Photo by Boris Streubel/Bongarts/Getty Image

Lajpcig je goleadom pregazio gostujući Nirnberg i izborio se za drugu poziciju nemačkog prvenstva.

Već nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 4:0, a strelci su svi bili različiti – Krampl, Poulsen, Sabicer i Verner.

Lajpcig je u drugom delu meča igrao bez ikakvog opterećenja, znali su da imaju sve u svojim rukama, ali su i dalje viđene neke zanimljivosti.

Sabicer je u 55. minutu povisio na 5:0, a konačan rezultat postavio je Timo Verner četiri minuta kasnije.

Međutim, da stvar bude gora po Nirnberg, Leabold je isključen u 62. minutu direktnim crvenim kartonom, a dosuđen je penal za domaćina. Verner je stavio loptu na belu tačku, ali nije bio precizan, te je rezultat ostao nepromenjen.

Lajpcigu je ovo bila treća pobeda u Bundesligi u nizu i sa još četiri ekipe deli drugo mesto tabele, dok je Nirnberg zabeležio ukupno treći poraz.