Subota, 29.09.2018.

18:13

Barselona u finišu "iščupala" bod Atletiku

Fudbaleri Barselone uspeli su da osvoje bod protiv Atletik Bilbaa na Kamp Nou u utakmici sedmog kola LaLige.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Barselona u finišu
Getty images

Barsa je na svom terenu odigrala 1:1, ali ono na šta nismo navikli, gubila je od 41. minuta.

Oskar De Markos se fantastično ubacio iza leđa odbrane Barselone i iskoristio izvrstan centaršut Susaete da bi praktično "u letu" udario loptu i poslao je u mrežu.

Domaćin nije uspevao da izjednači sve do samog finiša meča, odnosno 84. minuta.

Mesi je prošao po desnoj strani, šutirao iskosa, golman Unaj Simon je odbio loptu nazad Mesiju, a Argentinac je iz drugog pokušaja spustio na peterac El Hadadiju koji je samo postavio nogu i poravnao rezultat na 1:1.

Barselona je tokom meča očekivano više napadala, imala je čak 20 šuteva ka golu Atletika, ali su gosti primili samo jedan gol, a Barselona je ta koja je na kraju izvukla bod.

Blaugrana je sada prva na tabeli LaLige sa 14 bodova, bod više od Real Madrida koji kasnije u toku dana igra gradski derbi sa Atletikom.

Ranije u toku dana Valensija je pobedila Sosijedad sa 1:0 golom Gameira posle dodavanja Čeriševa u 36. minutu.