Fudbal 3

8.5.2024.

19:55

Čuka osvojila "Karađorđe" – Voša se kasno probudila

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Vojvodinu 3:2 u novom Sadu i uhvatili priključak za četvrtim mestom na kojem je trenutno krahujevački Radnički.

Izvor: B92.Sport

Starsport

"Brđani" su iskoristili poraz Šumadinaca od TSC-a (4:3) pa sada tri kola pre kraja sezone zaostaju samo dva boda za ekipom Feđe Dudića.

Podsećamo da će četvrtoplasirani tim Superlige naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Otuda je ovaj meč bio od velikog značaja za Čukarički, i tako su mu i pristupili, sa jakom energijom od starta, poletno, hrabro, pa su već nakon 45 minuta stekli velikih 2:0.

Srelci za goste bili su Bojica Nikčević u 11. minutu i Đorđe Ivanović u 45.

Ivanović je bio i asistent Nikčeviću za vođstvo u ranoj fazi utakmice.

Tačku na trijumf "brađana" stavio je Ivan Miladinović majstoriskim golom u 59. minutu. Bio je to izuzetan udarac omalenog ofanzivnog veznog igrača Čukaričkog (11. ove sezone), gađao je dalji ugao gola Carevića, ovaj se nije ni pomerio - za veliku radost strelca gola i njegovih saigrača.

Starsport

Čukarički je na isteku sata vremena imao vođstvo od 3:0.

Na kraju, ipak, nije upisao tako ubedljivu pobedu, jer su Zukić i duboko u nadoknadi vremena Vukanović ublažili poraz ekipe Božidara Bandovića.

Zukić je u 79. minutu postigao gol nade, Vukanović u 95, nekoliko sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Fudbaleri domaćeg tima u poslednjih dvadesetak minuta uložili su mnogo truda da promene rezultat, igralo se većim delom tog perioda na polovini gostiju, međutim preveliki zaostatak koji su dozvolili na kraju je bio presudan za ishod meča.