Petak, 31.08.2018.

23:50

Preokret Eibara u 91, agonija Viljareala, stativa Maksimovića

Početak trećeg kola španske LaLige obeležilo je uzbudljivo petak veče na tri terena.

Meč dana odigran je u Eibaru gde je domaćin slavio u baskijskom derbiju nad Real Sosijedadom 2:1 posle preokreta.

Gosti iz San Sebastijana poveli su golom Vilijana Hozea iz penala u 15. minutu, da bi u 26. izjednačio Kardona.

Kada su svi očekivali podelu bodova, Brazilac Čarls je oduševio Munisipal de Ipurua stadion i doneo tri boda Eibaru.

Srpski reprezentativac Marko Dmitrović doprineo je pobedi domaćina sa pet odbrana.

Iznenađenje je priredila Đirona minimalnom pobedom nad Viljarealom, a junak Katalonaca na El Madrigalu bio je iskusni Kristijan Stuani golom u 54. minute.

Tako je "Žuta podmornica" ostala na samo jednom bodu u prva tri kola nove sezone.

U prvom meču dana između Hetafea i Valjadolida nije bilo golova, a malo je nedostajalo da junak domaćina postane Nemanja Maksimović.

Srpski fudbaler nije imao sreće u 73. minutu jer je pogodio stativu.