Subota, 18.08.2018.

17:10

Prvenac Tošića u Kini, Piksijev tim daleko od vrha

Srpski fudbaler Duško Tošić postigao je prvi gol u dresu kineskog Gvangdžoua R&F u pobedi nad Čangčung Jataijem 5:2 (3:1) u tamošnjem prvenstvu.

Izvor: PT

Autor: PT

Tošić je u četvrtoj utakmici od dolaska iz Bešiktaša postigao gol za svoju novu ekipu koju vodi Dragan Stojković Piksi, u 38. minutu, a na asistenciju Šijaa Žija.

Gosti su poveli preko bivšeg napadača Votforda Odiona Igala u 12. minutu, a domaćin je već do poluvremena imao 3:1, jer su golove pored Tošića dali Urso Žunior u 27. i Ži u 45. minutu.

U nastavku se dva puta u strelce upisao Eran Zahavi za Gvangdžou, a za goste jednom Long Tan.

Gvangdžou se nalazi na osmom mestu kineske lige sa 25 bodova iz 19 utakmica, dok Čangčung ima dva više na osmom mestu.