Ponedeljak, 23.07.2018.

08:19

Marković u prvih 11 u porazu Liverpula, nula Junajteda po dolasku Matića

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Liverpul 3:1, posle preokreta u prijateljskom meču u Šarlotu.

"Redsi" su poveli golom Virdžila van Dajka posle kornera u 25. minutu, kontrolisali su ritam meča i stvarali šanse, ali su ih na kraju skupo koštali promašaji.

"Milioneri" su odigrali fantastično u poslednjih 25 minuta i potpuno preokrenuli rezultat, a junak je bio dvostruki strelac Kristijan Pulišić.

Konačan rezultat je u nadoknadi vremena postavio Larsen. Opet je na golu Liverpula "blistao" golman Loris Karijus.

Srpski fudbaler Lazar Marković počeo je utakmicu u startnoj postavi Liverpula, ali nije uspeo da postigne gol kao na prošlom susretu.

Zamenio ga je Solanke na poluvremenu kada je Jirgen Klop napravio devet izmena.

U međuvremenu, Mančester junajted je remizirao bez golova sa domaćim MLS ligašem San Hozeom bez golova.
Meč je obeležio rezervni golman Junajteda Li Grent sa nekoliko sjajnih odbrana u drugom poluvremenu.

Žoze Murinjo je imao relativno jak tima na terenu, u prvih 11 bili su Baji, Erera, Marsijal, Sančes, Šo, Smoling i Valensija, a na klupi Darmjan i Mata.

U protokolu nije bio srpski reprezentativac Nemanja Matić koji se priključio timu na pripremama u SAD dan pre ove utakmice.