Ivić i Rajković na Čairu, kraj za Titograd, Priština ispala na penale

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva, u čijim redovima su Vladimir Ivić i Predrag Rajković, biće protivnica niškog Radničkog u Ligi Evrope.

Izvor: B92
Podeli
Starsportphoto
Starsportphoto

Makabi je u dvomeču eliminisao mađarski Ferencvaroš ukupnim rezultatom 2:1 i sada će na megdan Nišlijama za nedelju.

Srpski trener vodio je ekipu posle uvodnog remija u Budimpešti (1:0) do minimalnog trijumfa na domaćem terenu, a strelac jedinog pogotka bio je Atar u finišu prvog poluvremena.

Rajković je bio među stativama svih 90 minuta, ali nije imao mnogo posla jer je svih šest udaraca protivničkih igrača išlo van okvira gola.

U kvalifikacijama za drugo po jačini evropsko takmičenje, u kojima nastupaju tri srpska kluba, bilo je mnogo ekipa sa ovih prostora, a prvo neprijatno iznenađenje doživela je Priština. Tim sa Kosova je odigrao 210 minuta bez golova sa luksemburškom Folom i na kraju takmičenje završio posle lošijeg izvođenja jedanaesterca.

Vardar je i drugi susret izgubio od Pjunika iz Jerevana, pa je poražen sa ukupni 3:0, dok su Sarajevo, Maribor, Molde i Slovan iz Bratislave lagano opravdali ulogu favorita u svojim dvomečima.

Crnogorci neće imati mnogo razloga za zadovoljstvo – nakon ispadanja Rudara od Partizana (dva puta po 3:0), ispali su i OFK Titograd i podgorička Budućnost. Titograd je dopustio preokret Torshavnu (1:2) posle 0:0 na Farskim Ostrvima, a Trenčin je sa 1:1 potvrdio trijumf od 2:0 nad Budućnosti.

Prošli su još Nordsjeland, Kopenhagen, Apolon, Kajrat Almati...

Liga Evrope – prvo kolo kvalifikacija:
Kajrat Almati – UE Engordani 7:1
Tobol – Samtredia 2:0
Dinamo Minsk
– Deri siti 1:2
Vitorul
– Rasing Luksemburg 0:0
Gandžasar – Leh Poznanj 2:1
Irtiš Pavlodar – Trakai 0:1
Laći
– Anortozis 1:0
Gzira – Radnički Niš 0:1
Kalju – Stjarnan 1:0
Molde
– Glenavon 5:1
Slavija Sofija
– Ilves 2:1
Riga – CSKA Sofija 1:1 (pobeda CSKA posle penala)
Slovan Bratislava
– Milsami 5:0
AIK – Šamrok Rovers 1:1 (prolaz AIK-a posle produžetaka)
Apolon
– Stumbras 2:0
Dinamo Tbilisi – Dun. Streda 1:2
Haken
– Liepaja 1:2
Kešla – Balzan 2:1
Makabi Tel Aviv
– Ferencvaroš 1:0
Priština – Fola 0:0 (pobeda Fole posle penala)
Sarpsborg
– Vestmanjer 2:0
Šahtjor Soligorsk
– Koans 2:0
Vardar – Pjunik Jerevan 0:2
Žalgiris – Klasvik 1:1
Zarija Balti – Gornik Zaglembje 1:1
Niderkorn
– Gabala 0:1
Nordsjeland
– Kliftonvil 2:1
Beitar Jerusalim – Čikura 1:2
Kopenhagen
– Kups 1:1
Luftetari Đirokastra – Ventspils 3:3
FK Sarajevo – Banants Jerevan 3:0
Maribor
– Partizani 2:0
OFK Titograd – B36 Torshavn 1:2
Partizan
– Rudar Pljevlja 3:0
Trenčin
– Budućnost 1:1
Kolerejn – Spartak Subotica 0:2
Dandalk
– Levadija 2:1
NSI Runavik – Hibernijan 4:6
Osijek
– Petrokub 2:1
Tre Fiori – Rudar 0:3
Domžale
– Široki Brijeg 1:1
Ujpešt
– Nefči Baku 3:0
Hafnarfjordur – Lahti 0:0

Fudbal

strana 1 od 2 idi na stranu