Ponedeljak, 23.04.2018.

11:55

Gavranović pokorio Poljud za ogroman korak Dinama ka tituli

Fudbaleri zagrebačkog Dinama savladali su Hajduk 2:1 na Poljudu u velikom hrvatskom derbiju.

Pogocima Marija Gavranovića "Modri" su zabeležili verovatno i ključnu pobedu u borbi sa Hajdukom za titulu.

Zagrepčani sada imaju osam bodova više od "Bilih", a devet više od Rijeke, uoči duela sa braniocem titule sledećeg vikenda na Maksimiru.

Dinamo je poveo na Poljudu već u 14. minutu kada se Gavranović pokupio odbitak nakon prečke koju je pogodio Sudani nakon kornera i savladao Leticu.

Domaćin je u egal vraća desetak minuta kasnije, Mijo Caktaš je postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca za 1:1.

Početkom drugog poluvremena Dominik Livaković sjajnim odbranama sprečava Futača da glavom preokrene rezultat, da bi kazna usledila pola sata pre kraja, opet posle kornera.

Ovaj put je Said promašio loptu koja je prevarila odbranu Hajduka, a opet se na pravom mestu našao Gavranović.

Dvanaest minuta pre kraja "Bili" nisu imali sreće, Mađar Gjurču je pogodio prečku.

Dok Dinamo u sledećem kolu čeka Rijeku, Hajduk gostuje Slavenu. Računajući to kolo, do kraja sezone su ostala još četiri.