Utorak, 17.04.2018.

22:09

Inter ubedljivom pobedom nastavio borbu za Ligu šampiona

Fudbaleri Intera rutinski su savladali Kaljari rezultatom 4:0 na otvaranju 33. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO

‘Nerazuri’ su već na startu utakmice stigli do vođstva, pošto je mrežu protivnika pogodio Žoao Kanselo u trećem minutu.

Kanselo je izveo prekid sa leve strane, lopta nikog nije zakačila na putu do gola, ali je završila u suprotnoj maloj mrežici.

Ekipa Lučana Spaletija je do petnaestominutne pauze propustila još tri dobre šanse, ali je u uvodnim minutima drugog poluvremena Mauro Ikardi obezbedio trijumf svog tima.

Rafinja Alkantara je nekako uspeo da petom prosledi loptu do Argentinca, a ovaj je po običaju bio neumoljiv u kaznenom prostoru. Marce Brozović je nakon okruglo sat vremena igre pogodio za 3:0, da bi njegov sunarodnik Ivan Perišić u samom finišu susreta postavio konačan rezultat.

Ovim trijumfom Inter se vratio na treće mesto sa 63 boda, dva više i utakmicu više od Rome i Lacija, dok je Kaljari ostao 14. sa 32 boda.