Nedelja, 01.04.2018.

16:30

PL: Obajemang blistao, Arsenal u finišu slomio Stouk

Fudbaleri Arsenala pobedili su pred domaćom publikom Stouk sa 3:0, u 32. kolu Premijer lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Tanjug/AP Photo/Tim Ireland

Izabranici Arsena Vengera ostvarili su drugu pobedu zaredom, međutim i dalje se nalaze na šestom mestu 51 bodom.

Sa druge strane Stouk je blizu ispadanja, pošto se nalaze na pretposlednjem mestu sa 27 bodova.

"Tobdžije" su do pobede došle zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu u kojem su postgli sva tri gola. Prednost Arsenalu doneo je Obamejang iz penala u 75. minutu, kada je pre toga Ozil oboren u kaznenom prostoru.

Do drugog gola čekalo se jedanaest minuta. Ozil je centrirao iz kornera, a napadač Arsenala dobro se snašao na drugoj stativi gola.

Konačan rezultat postavio je u 89. minutu Aleksandar Lakazet. Francuz je oboren u šesnaestercu, potom je preuzeo odgovornost i postigao gol.

Ovo je bila 15. pobeda za Arsenal, dok je Stouk pretrpeo 17. poraz.

U narednom kolu ekipa Arsena Vengera dočekuje Sautempton, odnosno Stouk Totenhem.

1. Man. Siti 31 27 3 1 88:21 84
2. Man. Junajted 31 21 5 5 60:23 68
3. Liverpul 32 19 9 4 75:35 66
4. Totenhem 30 18 7 5 59:25 61
5. Čelsi 30 17 5 8 52:27 56
6. Arsenal 31 15 6 10 58:41 51
7. Barnli 31 12 10 9 29:27 46
8. Leester 31 11 10 10 47:43 43