Subota, 24.03.2018.

10:15

I Hrvati loše krenuli, pobedio ih Peru s igračem manje

Fudbaleri Hrvatske izgubili su 2:0 od Perua u prijateljskom meču odigranom u Majamiju, iako su poslednjih 20 minuta imali igrača više.

Izvor: S.R.

Autor: S.R.

Kako su igrali, Hrvati su na kraju još i dobro prošli jer je Peru u drugom polovremenu imao još nekoliko veoma dobrih prilika za gol, dok su “vatreni” najbliži golu bili u poslednjih pet minuta utakmice.

Kkola su krenula nizbrdo u 12. minutu nakon greške Ćorluke i Strinića, a Kariljo je uspeo da savlada golmana Subašića. Čim je počelo drugo poluvreme Hrvati su ponovo primili gol. Kasnio je odbrani Vida, kao i Ćorluka, a odbijenu loptu posle intervencije Subašića u mrežu je poslao Flores.

Bio je ovo prvi poraz Hrvatske od kako je na klupu seo selektor Zlatko Dalić.

Narednu utakmicu Hrvatska igra u sredu protiv Meksika.