Subota, 03.03.2018.

18:07

BL: Borba za drugo mesto, Kostić promašio penal

Šalke je minimalnim rezultatom na svom terenu pobedio Hertu u meču 25. kola Bundeslige.

Getty Images

Jedini gol na meču postigao je Marko Pjaca u 37. minutu meča.

Pobedom nad Hertom u Gelzenkirhenu, Šalke je trenutno drugi na tabeli sa bodom više od Ajntrahta, koji su nastavili s odličnim rezultatima ove sezone i pobedili Hanover rezultatom 1:0.

Pobedonsni gol postigao je Deni da Kosta u 39. minutu meča. Matija Nasstasić odigrao je ceo meč za ekipu Šalkea.

Srpski fudbaleri Mijat Gaćinović ušao je u 89. minutu meča, dok je Luka Jović bio na klupi. Hamburg i Majnc odigrali su bez golova, a starter u ekipi Hamburga bio je Filip Kostić, koji je imao priliku da donese pobedu HSV, ali je u 61. minutu promašio penal.

Hofenhajm je slavio u Augsburgu sa 2:0, a golove su postigli hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić u 30. mintutu i Gnabri u 50. minutu.

Leverkuzen je u gostima savladao Volfsburg 2:1.