Subota, 10.02.2018.

20:20

Vardi probudio Hulka u Aguero – "poker" Argentinca za moćni Siti

Fudbaleri Mančester Sitija ubedljivo su savladali Lester Siti 5:1 (1:1) u poslednjem subotnjem meču 27. kola Premijer lige.

Vardi probudio Hulka u Aguero –

"Građani" su nastavili put ka tituli 23. pobedom u sezoni, pokazavši da je remi u Barnliju bio samo slučajnost.

Junak trijumfa nad "Lisicama" bio je Argentinac Serhio Kun Aguero sa četiri gola u drugom poluvremenu, a nakon što je Džejmi Vardi sjajnim pogotkom izjednačio na 1:1 sredinom prvog dela meča.

Siti je poveo preko Rahima Sterlinga, na asistenciju Kevina de Brujnea, koji je u nastavku namestio još dva gola.

"Građani" imaju 16 bodova više od prvog pratioca i najvećeg rivala Junajteda, koji u nedelju gostuje Njukaslu.

S druge strane, Lester je treće kolo u nizu ostao bez pobede, ali je i dalje u "zlatnoj" sredini daleko i od Evrope i od opasne zone.

U narednom kolu Siti gostuje Arsenalu, dok Lester čeka "davljenika" Stouk. "Građane" u međuvremenu očekuje gostovanje Bazelu u prvom meču osmine finala Lige šampiona.