Nedelja, 17.12.2017.

19:59

Hrabra Herta sa desetoricom šokirala Lajpcig

Fudbaleri Herte održali su Lajpcigu čas fudbala u 17. kolu Bundeslige u kome su pobedili sa 3:2 na Areni u Lajpcigu.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Pobeda berlinskog tima je utoliko veća jer je ostvarena sa igračem manje. Herta je skoro čitav meč igrala sa desetoricom jer je Torunarinja u sedmom minutu dobio direktan crveni karton zbog povlačenja.

Kartonu je prethodio vodeći gol Herte koja je povela preko Selkea u petom minutu.

Esvajn je uputio slab centaršut po zemlji, loptu niko od defanzivaca Lajpciga nije izbacio, pa je stigla do Selkea koji je instiktivno šutirao pod prečku za 1:0.

Drugi gol na opšte iznenađenje postiže Salomon Kalu u 31. minutu kada je bio najviši u skoku posle kornera, a za potpuni šok u Lajpcigu se pobrinuo Selke drugim golom u 51. minutu za 3:0.

U kaznenom prostoru Lajpciga su posle kornera za Hertu čak četvorica igrača završila na travi, nastala je konfuzija u kojoj se najbolje snašao Selke i laganim volej udarcem savladao protivničkog golmana.

Selke je mogao i do het-trika na ulasku u poslednjih pola sata igre, promašio je odličnu priliku, da bi već u 68. minutu Orban posle centaršuta Brume glavom pružio nadu Lajpcigu.

Drugi gol za Lajpcig dao je Halštenberg u 92. minutu posle nesporazuma Esvajna i Lazara u odbrani, ali je bilo kasno da se napravi potpuni preokret.

Herta je pobedom došla do 24. boda, nalazi se na 10. mestu, dok je Lajpcig peti sa 28 bodova.