Nedelja, 19.11.2017.

22:58

Marsej u 90' izbegao poraz u Bordou

Fudbaleri Bordoa i Olimpik Marseja remizirali su 1:1, u derbiju i pretposlednjem meču 13. kola francuske Lige 1.

"Žirondinci" su poveli već u trećem minutu preko Nikole de Previla, udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Očekivao se kraj i minimalna pobeda domaćina, kada je Morgan Sanson savladao Kostila za vredan bod gostiju u Bordou.

Bordo je produžio niz bez pobede, na šest kola, tokom kojih je poražen četiri puta, te se dodatno udaljio od borbe za plasman u Evropu.

S druge strane, Marseje je i osmo kolo u nizu neporažen, ali polako gubi korak za liderom Lige 1 Pari Sen Žermenom koji mu sada "beži" deset bodova.

U jednom od derbija kola Monpelje je odoleo u Lionu za 0:0. Tako je najbolja odbrana lige odolela drugom najboljem napadu prvenstva.

Monpelje je na 13 utakmica primio samo osam golova, ali i dao tek devet. Lion polako gubi korak u borbi za titulu, zaostaje tri boda za Monakom, a devet sa PSŽ.

Nica je u nadoknadi vremena ostala bez pobede u Kaenu (1:1). Gosti su poveli preko Les Melua u 40. minutu, ali Kaen sa igračem manje uspeva da izjednači u 91. golom Rodelana.