Ponedeljak, 09.10.2017.

23:05

Irska u baražu za SP, "izvisili" Slovaci!

Fudbaleri Republike Irske pobedom u Velsu osvojili su drugo mesto u Grupi D i izborili baraž za Svetsko prvenstvo.

Irska u baražu za SP,

Golom Džejmsa Meklina sredinom drugog poluvremena Irci su šokirali Kardif u direktnom obračunu za baraž.

U doigravanje za Mundijal plasirala se i Hrvatska, koja je u takođe direktnom obračunu slavila na gostovanju, u Ukrajini sa 2:0.

Pobede ove dve selekcije ostavile su bez baraža Slovačku, koja je bila najslabije rangirana drugoplasirana reprezentacija u ovim kvalifikacijama.

Važnu pobedu su u Albaniji ostvarili Italijani sa 1:0. Gol Antonija Kandreve u 73. minutu doneo je "Azurima" mesto nosioca u baražu.

U baraž su se plasirali još Portugal, Italija, Danska, Severna Irska i Grčka, a verovatno će i Švedska, jer je je Holandiji potrebna pobede od najamanje osam golova razlike u protiv "Vikinga".

Na Mundijal su se direktno plasirali Francuska, Švajcarska, Nemačka, Srbija, Poljska, Engleska, Španija, Belgija i Island.