Subota, 23.09.2017.

17:15

Džeko i El Šaravi razbili Udineze

Fudbaleri Rome ubedljivo su savladali Udineze 3:1, u premijernom meču šestog kola Serije A.

"Vučica" je do treće pobede u nizu stigla pogocima u prvom poluvremenu, "na krilim" Edina Džeka i Stefana el Šaravija.

Džeko je doneo vođstvo Rimaljanima u 12. minutu, a potom asistirao El Šaraviju za 2:0 u 30. U poslednjem minutu prvog dela igre El Šaravi je pogodio još jednom.

Minut pre kraja utakmice Dijego Peroti je imao šansu da donese domaćinu još ubedljiviju pobedu, ali je pogodio stativu iz penala. Već u sledećem Jens Larsen ublažio poraz "Zebri".

Roma iz pet utakmica ima 12 bodova, tri manje od perfektnih lidera Napolija, koji gostuje kod SPAL, odnosno šampiona Juventusa, koji igra gradski derbi sa Torinom. Obe utakmice se takođe igraju u subotu.

Udineze je poražen treći put u nizu, četvrti u sezoni, pa je ostao na samo tri boda pri dnu tabele. U sledećem kolu Roma gostuje Milanu, dok Udineze čeka Sampdoriju.