Nedelja, 21.05.2017.

18:25

Sosijedad u nadoknadi vremena izborio Evropu

Ekipa Real Sosijedada odigrala je 2:2 sa Seltom u Vigu, a ovaj bod bio im je dovoljan da izbore mesto koje vodi u kvalfikacije za Ligu Evrope.

Izvor: PT

Autor: PT

EPA/Salvador Sas

Velika drama viđena je na stadionu "Balaidos", pošto je Real Sosijedad golom u 94. minutu izborio plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Heroj Baska bio je Huanmi.

Sosijedad je prethodno primio gol u 90. minutu i činilo se da će Bilbao u Evropu, međutim četiri minuta kasnije Huanmi je pogodio za veliko slavlje gostiju.

Atletiko Madrid pobedio je Atletik Bilbao sa 3:1, dok je Viljareal istim rezultatom slavio na gostovanju u Valensiji u poslednjem kolu Primere.

"Jorgandžije" su tako sezonu završili na trećoj poziciji sa 78 bodova, dok je Bilbao skliznuo sa šestog na sedmo mesto i tako izgubio mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Izabranici Dijega Simeonea u roku od tri minuta su rešili utakmicu, pošto je u osmom, a potom i 11. minutu strelac bio Fernando Tores, dok je jedini pogodak za goste dao je u 71. minutu Injaki Vilijams.

"Žuta podmornica" je kao gost savladala Valensiju sa 3:1 i tako posle 38. odigranih završila na petom mestu. Viljareal je u prvom minutu došao do prednosti, strelac je bio Soldado.

Uspeli su domaćini da izjednače preko Nanija u 54. minutu, međutim četiri minuta kasnije Trigueros postigao gol, a potom i Sansone u 88. minutu postavio konačnih 3:1.

1. Real Madrid 37 28 6 3 104:41 90
2. Barselona 37 27 6 4 112:35 87
3. Atlletiko 38 23 9 6 70:27 78
4. Sevilja 38 21 9 8 69:49 72
5. Viljareal 38 19 10 9 56:33 67
6. Real Sosijedad 38 19 7 12 59:53 64
7. Atletik Bilbao 38 19 6 13 53:43 63
8. Espanjol 38 15 11 12 49:50 56