23:44

Monako sve bliži prvoj titulu još od 2000. godine

Ekipa Monaka sve je bliže prvom trofeju šampiona Francuske još od 2000. godine, posle novog ubedljivog trijumfa u 36. kolu Lige 1.

Getty Images

'Kneževi' su se brzo oporavili od poraza od Juventusa u Ligi šampiona prošle srede, pošto su bez ikakvih problema porazili Nansi kao gosti – 3:0 (2:0).

Tim Leonarda Žardima vratio se na prvo mesto sa 86 bodova, odnosno ima tri više, ali i meč manje, od aktuelnog šampiona Pari Sen Žermena dva kola pre kraja.

S druge strane, Nansi je ostao u zoni ispadanja, zauzima 19. mesto sa 32 boda, i tri boda je daleko od spasa.

Gost je vodio već od trećeg minuta golom Dabila, da bi Bernard Silva najavio raspelt pet minuta pred odlazak na odmor. Konačan rezultat susreta postavljen je tek u 86. minutu, a strelac je bio Lemar.

'Sveci' su u prvom meču dana takođe bili ubedljivi, slavivši protiv Bastije – 5:0 (2:0).

U preostalim susretima Gengan je bio siguran protiv Dižona 4:0, Mec je sa 2:0 porazio Lil kao gost, Lorijan i Anže remizirali su 1:1, dok je Kaen minimalnim rezultatom slavio u Tuluzu – 1:0.

1. Monako 35 27 5 3 98:29 86
2. PSŽ 36 26 5 5 77:26 83
3. Nica 35 22 11 2 59:29 77
4. Lion 35 19 3 13 71:42 60
5. Bordo 36 15 12 9 51:41 57
6. Marsej 35 15 10 10 53:39 55
7. Sent Etjen 35 12 14 9 40:32 50
8. Nant 35 13 9 13 34:47 48