Subota, 06.05.2017.

21:35

Barsa silna, minimalac Atletika

Ekipa Barselone pobedila je na svom terenu Viljareal sa 4:1, dok je Atletiko Madrid takođe ostvario trijumf nad Eibarom 1:0, u 36. kolu Primere.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Barselona je ovim trijumfom izbila na prvo mesto sa 84 boda, tri više od drugoplasiranog Real Madrida, ali i dve utakmice više, dok je Atletiko treći sa pet poena prednosti u odnosu na Sevilju.

Golove za trijumf Katalonaca postigli su Nejmar u 21, Lionel Mesi u 45. i 82. minutu iz jedanaesterca i Luis Suares u 69, jedini gol za Viljareal postigao je Sedrik Bakambu u 32. minutu.

Pri rezultatu 1:1 činilo se da Viljareal može do poluvremena sa aktivnim rezultatom, ali je onda pri kraju istog, Mesi sjajnim golom sa oko 16 metara podsetio ko je jedan od najboljih igrača na svetu.

Upravo tim pogotkom, “Katalonci“ su slomili otpor “Žute podmornice“ i na kraju zasluženo slavili.

U utakmici koja je prethodila ovoj, Atletiko Madrid je na “Visente Kalderonu“ sa 1:0 pobedio Eibar i tako se učvrstio na trećoj poziciji.

Jedini gol na utakmici postigao je Saul Njiges u 69 minutu, posle niza dobrih poteza saigrača. Do kraja utakmice Madriđani su uspeli da dobiju crveni karton, pošto je Godin u nadoknadi vremena zaradio drugi žuti karton. Međutim, ostalo je malo vremena kako bi Eibar nešto uradio, pa je na kraju ostao rezultat iz 69. minuta.

1. Barselona 36 26 6 4 108:34 84
2. Real Madrid 34 25 6 3 92:39 81
3. Atletiko Madrid 36 22 8 6 66:25 74
4. Sevilja 36 20 9 7 63:45 69
5. Viljareal 36 18 9 9 53:42 63
6. Atletik Bilbao 35 19 5 11 51:38 62
7. Real Sosjedad 36 19 5 12 55:49 62
8. Eibar 36 15 9 12 54:46 54