Subota, 15.04.2017.

22:58

Napoli lako do pobede, približio se Romi

Napoli je u poslednjoj utakmici 32. kola Serije A na San Paolu sa 3:0 pobedio Udineze i tako došao na samo dva boda zaostatka za drugoplasiranom Romom.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Gosti su se držali do 48. minuta, a onda je Mertens iskorstio sjajnu Horheovu loptu za vođstvo kluba iz Napulja.

U 63. minutu Alan je iskoristio jednu neopreznost domaće odbrane i preciznim udarcem pogodio za 2:0. Konačni rezultat postavio je Kaljehon u 72. minutu.

U ranijem terminu Sasuolo je preokretom slavio protiv Sampdorije 2:1.

Sampdorija je posle prvog poluvremena vodila sa 1:0 golom Patrika Šika u 28. minutu, ali je domaći Sasuolo u nastavku preokrenuo rezultat i upisao pobedu.

Strelci za Sasuolo bili su Antonino Ragusa u 49. i Frančesko Ačerbi u 56. minutu.

Sasuolo je upisao desetu pobedu od početka sezone, a prvu posle šest kola i sada je na 14. mestu na tabeli sa 35 bodova. Sampdorija je deseta sa deset bodova više.

Ekipa Sasuola u narednom kolu dočekuje Napoli, a Sampdorija na svom terenu igra protiv Krotonea.

1.Juventus 32 26 2 4 64:20 80
2.Roma 32 23 3 6 70:27 72
3.Napoli 32 21 7 4 75:33 70
4.Lacio 32 18 7 7 54:36 61
5.Atalanta 32 18 6 8 53:35 60
6.Milan 32 17 7 8 49:35 58
7.Inter 32 17 5 10 59:37 56
8.Fiorentina 32 14 10 8 50:41 52