Subota, 15.04.2017.

21:37

'Jorgandžije' srušile Vasiljevićevu Osasunu

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Osasunu sa 3:0 u utakmici 32. kola španske Primere.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Atletiko je treći na tabeli Primere sa 65 bodova, dok je Osasuna na poslednjem mestu sa samo 17 osvojenih bodova.

Golove za madridski tim postigli su Janik Karasko u 30. i 47. minutu i Filipe Luis u 61.

Atletiko je mogao u ubedljivije da slavi, ali igrači tog kluba u finišu meča nisu uspeli da iskoriste čak dva jedanaesterca u razmaku od jednog minuta.

Golman Osasune Salvatore Sirigu prvo je penal odbranio Karasku u 89. minutu, a potom i Tomasu minut kasnije.

Ekipa sa Visente Kalderona u narednom kolu gostuje Espanjolu, dok Osasuna dočekuje Sporting.

U ekipi Petra Vasiljevića srpski fudbaler Goran Čaušić odigrao je svih 90 minuta.

1. Real Madrid 31 23 6 2 82:33 75
2. Barselona 31 21 6 4 88:28 69
3. Atletiko Madrid 32 19 8 5 59:24 65
4. Sevilja 31 18 7 6 56:39 61

5. Viljareal 31 15 9 7 45:24 54
6. Atletik Bilbao 32 16 5 11 45:37 53
7. Real Sosijedad 31 16 4 11 46:42 52
8. Eibar 31 14 8 9 52:42 50