Nedelja, 09.04.2017.

22:51

"Sveci" prate "Kneževe" u stopu

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Gengan 4:0 (0:0) i nastavili da prate lidera Lige 1 Monako.

"Sveci" su rivala u 32. kola slomili pogocima Anhela di Marije i dvostrukog strelca Edinsona Kavanija sredinom drugog poluvremena susreta na "Parku prinčeva".

Konačan rezultat postavio je Blez Matuidi, u nadoknadi vremena u Parizu.

Tako je PSŽ petom uzastopnom pobedom ostao na tri boda iza "Kneževa", sedam utakmica pre kraja sezone, jer oba tima imaju po meč manje u odnosu na rivale.

U sledećem kolu Monako dočekuje pretposlednji tim lige Dižon, koji nema pobedu od 11. februara, dok PSŽ gostuje 12. Anžeu, koji je u seriji od dva poraza.

U nedelju su odigrana još dva meča, ali ni najednom nije bilo pobednika. Olimpik Marsej je igrao bez golova u Tuluzu, dok su Sent Etjen i Nant remizirali 1:1.

"Kanarinci" su poveli već u 15. minutu preko Nakulme, koga je proigrao Kačaniklić, da bi bod domaćinu doneo rezervista Korne, pogotkom 20 minuta pre kraja susreta.

Liga 1 – 32. kolo:
PSŽ – Gengan 4:0
Tuluz – Marsej 0:0
Sent Etjen – Nant 1:1

Anže – Monako 0:1
Bordo – Mec 3:0
Kaen – Monpelje 0:2
Dižon – Bastija 1:2