Subota, 04.02.2017.

22:52

Dva crvena, penali, promašeni penal i 7:1!

Fudbaleri Napolija pobedili su Bolonju u gostima nesvakidašnjim rezultatom 7:1, u duelu 23. kola italijanske Serije A.

Getty images

Napoli je ovom pobedom izbio na drugo mesto na tabeli sa 48 bodova, tri manje od lidera Juventusa.

Već u prvom poluvremenu je bilo jasno da duel u Bolinji neće ličiti na običnu utakmicu. Hamšik i Insinje doneli su brzih 2:0 gostima do šestog minuta.

Domaćin je u 26. minutu promašio penal (Destro), a onda su usledila i dva crvena kartona. Prvo je isključen Kaljehon kod gostiju u 26. minutu, a šest minuta kasnije i Masina u ekipi Bolonje.

To nije bilo sve u prvih 45 minuta. Mertens je u finišu postigao dva gola za Napoli, pogodio je i Torosidis, pa je bilo 4:1 na poluvremenu.

U nastavku je bilo sve jasno, ali je Napoli igrao do kraja i uz još dva gola Hamšika i još jedan Mertensa overio je više nego ubedljivu pobedu.