Sreda, 01.02.2017.

23:14

Siti ubedljiv, ogroman kiks Junajteda!

Fudbaleri Mančester junajteda i Hal Sitija odigrali su bez golova u duelu 23. kola Premijer lige.

Getty images

Ekipa Žozea Murinja nije uspela da savlada pretposlednji tim lige i sada na šestom mestu na tabeli ima 42 boda, četiri manje od Sitija i Liverpula.

Junajted je tokom cele utakmice napadao, ali nije imao pravu ideju kako da postigne gol pa na kraju i nije zaslužio pobedu. Ibrahimović, Mhitarjan, Pogba, pa u drugom delu Mata i Runi, svi su pokušavali ali bez uspeha.

Odličan meč u gostujućem timu odigrao je Lazar Marković koji je pet minuta pre kraja imao i sjajnu šansu da sruši velikog rivala, ali je pogodio stativu. U startnoj postavi gostujuće ekipe bio je i bivši igrač Crvene zvezde Evandro.

Za razliku od Junajteda, Mančester siti je bio ubedljiv u sredu uveče i to protiv Vest Hema u Londonu- 4:0. De Brujne je načeo mrežu domaćina u 17. minutu, a do poluvremena su pogodili David Silva i Gabrijel Žesus koji pokazuje da će biti veliko pojačanje. U nastavku je ubedljivu pobedu overio Jaja Ture.

Siti deli četvrto mesto sa 46 bodova, a Vest Hem je 11. sa 28 bodova.

U poslednjem duelu u sredu Stouk i Everton su odigrali 1:1. Krauč je svojim 100. golom u Premijer ligi doneo prednost domaćem timu, a Šoukros je u 36. minutu autogolom obezbedio bod za goste iz Liverpula.