Nedelja, 18.12.2016.

17:35

Bajern bolji od 'Fenjeraša' za prvo mesto BL

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u gostima poslednji tim na tabeli, Darmštad sa 1:0, u 15. kolu Bundeslige i tako sačuvali prvo mesto na tabeli.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Bajern je imao kontrolu meča i posed, a jedini gol na meču postignut je u 71. minutu, kada je Daglas Kosta primio pas i sa oko 25 metara sjajno šutirao i pogodio leve 'rašlje'.

Darmštad je sedam minuta kasnije mogao da izjednači, ali je Manuel Nojer uspeo da odbrani pokušaj glavom Petera Nimajera posle odbitka.

Bajern se vratio na prvo mesto i sada ima 36 bodova, koliko ima i Lajpcig, ali tim iz Minhena ima bolju gol-razliku.

Darmštadu je ovo bio šesti uzastopni poraz, tako da je ostao poslednji na tabeli, sa osam bodova, jednim manje od Ingolštata, koji ima utakmicu manje.