Nedelja, 03.04.2016.

14:31

Napoli se u Udinama oprostio od titule?

Fudbaleri Udinezeda pobedili su Napoli kod kuće sa 3:1, u duelu 31. kola italijanske Serije A.

Getty images

Gostujući tim se ovim porazom praktično oprostio od borbe za titulu, pošto sedam mečeva pre kraja imaju šest bodova manje od prvoplasiranog Juventusa.

Duel u Udinama bio je veoma zanimljiv i borben. Domaćin je poveo u 14. minutu golom Fernandesa sa penala, ali je izjednačio Iguain 10 minuta kasnije i tako postao igrač sa najviše golova u jednoj sezoni u istoriji kluba iz Napulja.

Do kraja prvog dela Fernandes je promašiuo penal i priliku da ponovo donese prednost svom timu, ali je to ispravio u nadoknadi prvog dela kada je posle asistencije Zapate pogodio za 2:1. U nastavku meča Tero je u 57. minutu postavio konačan rezultat, a Iguain je 15 minuta pre kraja isključen zbog dva žuta kartona.

Zdravko Kuzmanović odigrao je ceo meč u sastavu domaćina.