Subota, 20.02.2016.

18:23

Suares i Nejmar nastavili pobednički niz Barse

Fudbaleri Barselone savladali su Las Palmas sa 2:1 u meču 25. kola španske Primere.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Ekipa Luisa Enrikea upisala je osmi prvenstveni trijumf zaredom i ujedno 32. uzastopni meč bez poraza.

Barselona je poslednji put poražena još trećeg oktobra prošle godine od Sevilje.

Pobedu svom timu doneli su Suares u osmom i Nejmar u 39. minutu. U strelce se za domaće upisao Hose u desetom.

Izabranici Luisa Enrikea odigrali su slab meč, ali su i pored toga uspeli da ostvare pobedu. Sve je odlučeno u prvom poluvremenu. Iz tri poteza Barsa je stigla do vođstva. Inijesta je uputio precizno dodavanje do Albe, on sa leve strane kaznenog prostora iz prve prosledio do Suaresa, a Urugvajac je takođe iz prve savladao domaćeg čuvara mreže.

Las Palmasu je trebalo svega četiri minuta da poravna rezultat posle dobre saradnje Vijere i Hose.

Konačan rezulta postavljen je u 39. minutu. I pored gužve u petercu, Suares je uspeo da proturi loptu do Mesija, njegov pokušaj odbranio je Varas, da bi Nejmar posle odbitka bio precizan.