Petak, 19.02.2016.

18:08

SL: Čukarički se okliznuo već na premijeri

Fudbaleri Čukaričkog i Metalca odigrali su danas nerešeno 1:1 u prvoj utakmici prolećnog dela šampionata, odnosno u 23. kolu Superlige Srbije.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Starsportphoto

Čukarički je poveo u 74. minutu golom Nenada Mirosavlejvića na asistenciju Stefana Živkovića, dok je Metalac izjednačio u 82. preko Valberta Kaiseda.

Beogradski klub se nakon remija osamostalio na drugom mestu na tabeli sa 38 bodova, dok su gosti ostali na 11. poziciji sa 25.

Metalac je na početku meča pred oko 700 gledalaca na Banovom brdu imao inicijativu, ali gosti iz Gornjeg Milanovca, odnosno Luka Merdović nije realizovao dve dobre prilike u uvodnim minutima, iako je izlazio sam ispred golmana Nemanje Stevanovića.

Čukarički je potom uspeo da uspostavi ravnotežu, a onda i preuzme inicijativu, međutim, tim Zorana Popovića za koji su debitovali Đorđe Đurić, Stefan Živković, Dušan Lagator i Filip Knežević nije uspeo da dođe do prave prilike za gol, pa se na poluvreme otišlo bez pogodaka.

U istom tempu nastavile su ekipe i u drugom poluvremenu, a prvi je pripretio domaćin u 61. minutu, međutim, defanzivci Metalca su izblokirali šut Andrije Pavlovića sa ivice šesnaesterca.

"Brđani" su poveli posle sjajne akcije po levoj strani. Obeng Regan i Stefan Živković odigrali su dupli pas, a onda je levi bek domaće ekipe uputio loptu u peterac, odakle je iz prve šutirao Mirosavljević i savladao Belića.

Metalac je nakon primljenog gola zaigrao nešto ofanzivnije. Prvo je Boško Dopuđ u 79. minutu posle jednog kornera s leve strane bio neprecizan sa oko sedam metara, da bi do izjednačenja došli u 82. nakon što je Dragan Milovanović glavom u prazan prostor proigrao Kaiseda, a ovaj udarcem sa ivice kaznenog desno iskosa savladao Nemanju Stevanovića.

Čukarički je do kraja susreta imao inicijativu, ali nije uspeo da dođe do prave prilike za gol.