Subota, 16.01.2016.

23:42

Bajern izgubio od drugoligaša

Fudbalski šampion Nemačke Bajern iz Minhena izgubio je u prijateljskoj utakmici od drugoligaša Karlsruea sa 2:1.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Karlsrue je poveo golom Berija Bubakara u 17. minutu, a izjednačio je Arturo Vidal u u 21. minutu. Pobedu domaćima doneo je Dmitrij Nazarov u 74. minutu iz jedanaesterca.

Bajern je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Džerom Boateng dobio crveni karton u 73. minutu.

To je bio jedini meč Bajerna na pripremama pre početka drugog dela šampionata u Bundesligi.

Bajern ove sezone pokušava da osvoji rekordnu četvrtu uzastopnu titulu u Bundesligi, pre nego što trener Pep Gvardiola napusti klub.

Takodje, Bajern ima šanse da osvoji još dva trofeja, nemački Kup i evropsku Ligu šampiona. U osmini finala Lige šampiona Bajern će igrati protiv Juventusa, a prva utakmica na programu je 23. februara u Torinu.

Drugi deo prvenstva, posle četiri nedelje pauze, Bajern će početi u petak utakmicom protiv Hamburga.