Subota, 02.01.2016.

14:39

Antonio i Kerol presudili Liverpulu

Fudbaleri Vest Hema savladali su Liverpul sa 2:0 (1:0) u prvom meču 20. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Getty Images

Time su ’Čekićari’ prestigli tim Jirgena Klopa na tabeli – imaju 32 boda i posle ovog kola biće u najgorem slučaju sedmi, a u najboljem peti.

Posle dve uzastopne pobede, Liverpul je odigrao vrlo bledo – držali su gosti loptu u posedu, ali su retko dolazili u situaciji da zaprete golu ekipe iz Londona.

Vest Hem je poveo već u 10. minutu – Mikajl Antonio dao je drugi gol ove sezone, a akcija je počela njegovom dobrom intevencijom na suprotnom kraju terena. Napad se dalje razvijao, Valensija je centrirao sa desne strane, a 25-godišnji Antonio bio je bolje postavljen u odnosu na Klajna i izvrsnim udarcem glavom smestio je loptu u gol.

Deset minuta igre i u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Vest Hemu da ponovo zatrese mrežu gostiju – ovoga puta je sa desne strane centrirao Nobl, a najviši u skoku bio je Endi Kerol i postigao je lep gol glavom u duelu sa bivšim timom.

Liverpul je i dalje bio bezidejan, nije uspevao da stvori ništa konkretno u poslednjoj trećini, baš kao što je to bio slučaj i u prvom delu igre – pripretili su doduše Kutinjo i rezervista Lalana, ali premalo je to bilo za išta ozbiljnije.

U sledećem kolu Liverpul dočekuje Arsenal, dok Vest Hem gostuje Bornmutu.