Sreda, 02.12.2015.

21:39

L1: Pešić potvrdio pobedu Tuluza

Ekipa Tuluza bila je ubedljiva na gostovanju Troji 3:0 (1:0), dok je Bastija minimalnim rezultatom savladala Bordo na domaćem terenu – 1:0 (0:0).

U preostalim mečevima 16. kola Lige 1, Ažaksijo je slavio na gostovanju Monpeleju 2:0 (1:0), Rems je bio bolji do Gengana 2:1 (1:1), dok su Monako i Kaen remizirali – 1:1 (0:0).

Trijumf Tuluza najavio je Diop već u drugom minutu, da bi se tim rezultatom otišlo na odmor. Na 2:0 povećao je Žil Akpa Akpro posle četiri minuta igre u nastavku, a za konačan rezultat susreta i potvrdu pobede gostiju pogodio je Aleksandar Pešić u 86. minutu. Obe ekipe završile su susret sa igračem manje.

Bio je to prvi pogodak bivšeg napadača Jagodine u novoj sezoni.

Ažaksjio je u trećem minutu nadoknade prvog dela igre uspeo da stigne do vođstva u Monpeljeu, pogotkom Zue, da bi pitanje pobednika rešio Šibumbu u 74. minutu.

Bastija je golom Raspentina u samom finišu, dva minuta pre isteka regularnog toka, došla do sva tri boda protiv 'Žirondinaca' iz Bordoa, dok je Kaen, posle vodećeg gola Karilja u 56. minutu, preko Rodelina uspeo da spase bod u Kneževini.

Na zatvaranju kola, Lil je prekinuo seriju poraza savladavši pogotkom Jasina Benzije, u 60. minutu, goste iz Sent Etjena.

Liga 1 – 17. kolo:

Monako – Kaen 1:1 (0:0)
Gengan – Rems 1:2 (1:1)
Troja – Tuluz 0:3 (0:1)
Monpelje – Ažaksjo 0:2 (0:1)
Bastija – Bordo 1:0 (0:0)
Lil – Sent Etjen 1:0 (0:0)