16:56

Kup: Voša prošla preko "slobodnjaka"

Fudbaleri Vojvodine peti su tim koji se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije.

Novosađani su u lokalnom derbiju nadigrali Inđiju minimalnim rezultatom.

Meč na Karađorđu rešen je 13 minuta pre kraja pogotkom Siniše Babića iz slobodnog udarca.

Domaćin je kontrolisao meč od starta, u četvrom minutu je Voši poništen gol zbog ofsajda, da bi u 25. kapiten Ivanić propustio dobru priliku u kaznenom prostoru rivala.

Vojvodina je nastavila da dominira, u 33. minutu Rosić ne koristi odličan centarđut iz slobodnog udarca, da bi potom Nastić sa ivice kaznenog pogodio golmana Inđije.

U drugom poluvremenu Inđija je uspostavila ravnotežu na sredini terena te onemogućila "lale" da tako lako stižu do šansi.

Gosti su odolevali do 77. minuta, kada su kapitulirali iz prekida. Babić je iskosa sa desne strane poslao loptu preko živog zida po sredini gola, iznenadio je golmana Inđije koji je ostao u raskoraku, te nije stigao do lopte.

Ranije su u četvrtfinale Kupa prošli Partizan, OFK Beograd, Spartak i Jagodina.

Od 16:30 sastaju se Napredak i niški Radnički, a u 17 časova su na programu dva meča, Javor – Čukarički i Crvena zvezda – Borac.